Elektrostymulacja BOTT

Pół godziny elektrostymulacji mięśni daje efekt jak po 2 godzinach gimnastyki na siłowni, nie powodując jednak nadmiernego rozrostu mięśni.
Wiele mięśni nie jest stymulowanych – nawet podczas ruchliwego sportu, jak np. w tenisie, joggingu, jazdy rowerem, gry w piłkę, etc. Elektroniczna Stymulacja Mięśni (EMS) może być pożyteczna dla różnych grup mięśniowych, takich jak brzucha, ud, rąk, etc., które się znacznie męczą podczas normalnej pracy.
Kulturyści mogą używać tej metody jako uzupełnienia ich rutynowych ćwiczeń, aby osiągnąć maksimum rezultatu we wzroście tkanki mięśniowej. Elektroniczna stymulacja zwiększa siłę w połączeniu z treningiem siłowym, zwiększając przepływ krwi do mięśni. Przez skurcze, dostarczane są do mięśni substancje odżywcze, które są konieczne do wzrostu, natomiast rozluźnienie mięśni powoduje odprowadzanie substancji zbędnych.
Rozluźnienie jest jednocześnie szybsze i bardziej kompletne. EMS może pozbyć się skutków ubocznych, które mogą towarzyszyć podczas normalnych ćwiczeń siłowych, takich jak skurcze mięśni i zatory płynu w mięśniach. Również blokuje sygnały bólu do mózgu.
EMS może pomóc zapobiec ponownemu pojawianiu się kontuzji wcześniej przepracowanego mięśnia. Chociaż nie może powodować przerostu mięśnia (hipertrofii) – może mieć pozytywny wpływ na siłę mięśnia i wzrost.
Terapia głębokim ciepłem
Nasz stymulator wyposażony jest w pasy grzewcze stosowane na brzuch i uda. Działają na skórę, podgrzewając ją do 40 stopni Celsjusza w miejscach ich zastosowania. Promieniowanie cieplne zwiększa cyrkulację krwi poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Wchłonięte ciepło jest fizjologicznie rozprowadzane w ciele przez system krwioobiegu, co powoduje poczucie rozluźnienia i relaksu. Głębokie ciepło również rozluźnia naprężenia mięśniowe i stawy.
Pasy podgrzewające powodują przyśpieszanie zmian chemicznych w komórkach, powodując rozpad nagromadzonego tłuszczu tak, że liposomy mogą wprowadzić go do układu limfatycznego, a następnie stamtąd wydalić wraz z potem przez skórę. Jednocześnie mikroprądy stymulują pracę mięśni podnosząc miejscowy metabolizm tłuszczu.
Podsumowując Elektrostymulację
polepsza wygląd, poprawia sylwetkę i proporcje ciała - redukcja obwodu bioder, ud i pasa średnio o 5 -11 cm, natomiast przy zastosowaniu terapii cieplnej spadek wagi średnio 0,5 - 1,5 kg po zabiegu
wzmacnia i napręża mięśnie we wszystkich warstwach - od warstwy głębokiej do powierzchniowej
łagodzi napięcie i ból
stymuluje rozkład tłuszczu i likwiduje nadmiernie nagromadzonych zapasów tkanki tłuszczowej
pobudza podskórną tkankę łączną
wzmaga produkcję kolagenu i uelastycznienie mikrowłókien
likwiduje zwiotczenia, wywołuje efekt naprężenia i uelastycznienia
stymuluje cyrkulację krwi
zwiększa metabolizm
usprawnia procesy odżywcze i przemianę materii w tkankach
pobudza układ limfatyczny
stymuluje wydalanie toksyn
powoduje wchłanianie obrzęków
przywraca równowagę neurowegetatywną
uśmierza bóle mięśniowe, kostno-stawowe i neurologiczne
ma korzystny wpływ w leczeniu schorzeń zwiotczenia i przykurczy mięśni
powoduje odpoczynek zmęczonych i obolałych stóp
przedłuża zdrowe życie przez nieobciążanie pracą serca podczas ćwiczeń
przywraca do normy i wzmacnia mięśnie
pomaga w leczeniu artretyzmu, reumatyzmu i schorzeń mięśni