Leczenie nadpotliwosci

 
Jak działa zabieg trwałego usuwania nadpotliwości ?

Sztuka tkwi w jednoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych. Głowica urządzenia jest wyposażona w 25 mikroigieł, które w momencie nakłuwania skóry są podgrzewane. Zabieg działa na głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm, dzięki temu docieramy do gruczołów potowych powodując ich przegrzanie. Następuje proces koagulacji frakcyjnej na skutek czego trwałe niszczymy gruczoły potowe w leczonej okolicy.

Zmiany następują w sposób naturalny i stopniowy. Wszystko to sprawia, że RF igłowa jest niezwykle precyzyjnym, efektywnym i bezpiecznym zabiegiem.

Jakie są wskazania do zabiegui?

Leczenie nadpotliwości pach i wiele innych problemów skórnych

Jak przebiega zabieg trwałego usuwania nadpotliwości ?

Po znieczuleniu miejscowym obszar zabiegowy poddaje się działaniu głowicy aplikując energie RF na różnych głębokościach skóry w trakcie kolejnych pasaży w przedziale: 0,5 do 3,5 mm. Procedura, zależnie od wielkości obszaru, trwa około 30 min.
Po zabiegu w obszarze zabiegowym może wystąpić krótkotrwałe, punktowe krwawienie oraz rumień i nieznaczny obrzęk.Wszystkie efekty uboczne ustępują w przeciągu 24-48 godzin. Efekt działania aparatu to usuniecie (zniszczenie) gruczołów potowych w leczonej okolicy, dzięki koagulacji frakcyjnej. Każdy zabieg usuwa część gruczołów dlatego konieczne jest powtórzenie procedury ale już po pojedynczym zabiegu obserwuje się znaczącą redukcję pocenia. Końcowy efekt zależy od indywidualnej ilości gruczołów potowych i liczby wykonanych zabiegów.


Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu możliwe jest wystąpienie lekkiego podrażniona i przez parę godzin może być odczuwalny niewielki, lokalny dyskomfort.

Czy zabieg wymaga wcześniejszego przygotowania ?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której kosmetolog omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Należy usunąć włosy z obszaru poddawanego zabiegowi.Przed samym zabiegiem skórę znieczula się kremem.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu  ?
Już po pierwszym zabiegu jest zadowalająca poprawa.


Jak długo utrzymują się efekty ?

U większości osób należy spodziewać się całkowicie trwałego efektu, z ewentualnością wykonania zabiegu „przypominającego", co jakiś czas (2 lata).

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu ?

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu, wyróżniamy:

-ciąża
-choroba nowotworowa
-otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
-wszczepione urządzenia elektryczne
-terapia przeciwzakrzepowa
-zaburzenia krzepnięcia krwi