MAKIJAŻ PERMANENTNY

 

PRZED ZABIEGIEM

Zapoznaj się z przeciwwskazaniami. Makijaż brwi i kresek można wykonać w każdej chwili. Makijaż permanentny ust wymaga przygotowania. Niezbędne jest zastosowanie tabletek przeciw opryszczce ( wirus Herpes Simple), nawet jeśli nigdy wcześniej nie wystąpił należy ok. 3 dni przed i 3 dni po zażyć leki przeciw opryszczkowe( Heviran 800, Zovirax-na receptę, Hascovir- w niektórych aptekach bez recepty). Każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem, konsultacją i omówieniem oczekiwań klientki.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego jest:
ˇ Gorączka
ˇ Cukrzyca
ˇ Choroby serca
ˇ Choroby krwi(Hemofilia)
ˇ Choroby nerek
ˇ Choroby skóry( łuszczyca)
ˇ Ciąża
ˇ Jaskra i zapalenie spojówek( makijaż oczu)
ˇ Przyjmowanie leków: sterydowych, przeciwzakrzepowych, przeciwdepresyjnych.

PODCZAS ZABIEGU

Zabieg rozpoczynamy od nałożenia znieczulacza. Skóra znieczula się około 20-30 minut. W tym czasie jeszcze raz przeprowadzamy wywiad, ustalamy kształt makijażu, kolor barwnika. Następnym etapem jest wykonanie szkicu. Dopiero po zaakceptowaniu przez klientkę rozpoczynamy zabieg. W trakcie zabiegu stosujemy dodatkowe znieczulenie, co gwarantuje komfort i niweluje ból. Podczas zabiegu może dojść do obrzęku i zaczerwienienia skóry( kwestia indywidualna organizmu), jednak objawy te szybko ustępują. W zależności od wykonywanego makijażu, cech indywidualnych skóry( jak przyjmuje barwnik) zabieg trwa od 1 godziny ( kreski, brwi metoda piórkowa)do 2,5godziny ( usta, brwi metodą ODET). Wykonanie pełnego makijażu ( usta+brwi+ kreski) trwa ok. 5 godzin.

PO ZABIEGU

Po zabiegu może dojść do obrzęku i zaczerwienienia skóry( kwestia indywidualna organizmu), jednak objawy te szybko ustępują. Następnego dnia można iść do pracy, o ile nie przeszkadza nam intensywne zabarwienie makijażu ( ok. 3 dni)
ˇ Przez 4-7 dni ( czas złuszczenia naskórka) po zabiegu skóra nie może być myta mydłem i innymi kosmetykami niż zalecane przez kosmetyczkę.
ˇ Do natłuszczania skóry stosujemy: wazelinę , maść z wit.A, Alantan Plus, Tribiotic ,w przypadku oczu jw.z pominięcie tribioticu, jeśli oczy są wrażliwe można użyć Neomycynę( na recepte) 3 x dziennie. Nie dopuszczamy by strupki były suche.
ˇ Nie trzeć miejsca, nie drapać, nie moczyć.
ˇ Przez 14 dni po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, solarium. Unikać bezpośrednich promieni słonecznych, nosić okulary przeciwsłoneczne.
ˇ Przez kilka dni po zabiegu( brwi ok. 7 dni i oczy ok. 4 dni) naskórek delikatnie się złuszcza wraz z częścią barwnika( nawet do 50%. Jest to całkowicie naturalny proces i tak jest w każdym przypadku. W przypadku oczu może być to nawet do 70%. Wszystko jest sprawą indywidualną