Przedłużanie rzęs

Piękne rzęsy są ozdobą każdej kobiety. Jednak czasem rzęsy są słabe i wypadają. Wtedy nie pomaga nawet najlepszy tusz do rzęs. Głowa do góry! Na szczęście w obecnych czasach możemy pomóc naturze i sprawić, że nasze oczy będą zniewalać pięknym wyglądem.

Sztuczne rzęsy są fantastycznym rozwiązaniem dla cienkich, rzadkich rzęs, które nie prezentują się najlepiej. Jednak przedłużać i zagęszczać można także zdrowe, silne rzęsy w celu nadania oczom wyjątkowego wyglądu. Przedłużane rzęsy wyglądają jak naturalne.

Wyobraź sobie, że Twoje rzęsy są gęste i nawet o 50% dłuższe! To nic trudnego. Doklejanie rzęs to prosty, bezbolesny zabieg, polegający na doczepianiu sztucznych rzęs do naturalnych. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs sprawia, że oczy nabierają niepowtarzalnego uroku, któremu nie oprze się żaden mężczyzna! Sprawdź sama.

CZY PRZEDŁUŻANIE RZĘS SZKODZI??

  Ponieważ często spotykamy się pytaniami czy przedłużanie rzęs jest szkodliwe, myślę że najlepiej będzie odpowiedzieć na to pytanie podpierając się zdjęciami. Najpierw ustalmy, że rzęsy są włosami i tak samo jak każdy inny włos posiadają swój cykl wzrostu. Cykl życia rzęsy trwa od 60 do 90 dni i w tym czasie rzęsa przechodzi przez trzy fazy wzrostu anagen, katagen oraz telogen. Podczas prawidłowo wykonanej stylizacji rzęs, rzęsy syntetyczne powinny być przyklejane tylko do rzęs, które są w drugiej i trzeciej fazie wzrostu, rzęsy z pierwszej fazy są bowiem zbyt krótkie i słabe aby udźwignąć ciężar doklejanych rzęs syntetycznych. Jest to bardzo ważna zasada, o której bezwzględnie nie wolno zapominać. Drugą ważną, jak nie najważniejszą sprawą jest używanie odpowiedniej jakości kleju oraz jego ilości. Zbyt duża jego ilość, stosowanie kleju wolnoschnącego albo braki w umiejętnościach stylistki mogą spowodować posklejanie się rzęs. W takiej sytuacji rzęsy wypadając, wyrwą za sobą pozostałe do nich przyklejone. Regularne wyrywanie rzęs może doprowadzić do poważnego osłabienia cebulek, a co za tym idzie zniszczenia rzęs naturalnych. Innym czynnikiem, który może spowodować osłabienie rzęs i ich szybsze wypadnięcie jest przyklejanie zbyt długich rzęs syntetycznych. Dobór długości rzęsy syntetycznej powinien być proporcjonalny do długości rzęsy naturalnej. Nie możemy przykleić trzy czy czterokrotnie dłuższych rzęs, ponieważ będzie to zbyt duża przeciwwaga dla naturalnych rzęs klientki, tak obciążone rzęsy wypadną bardzo szybko, zanim zakończy się ich naturalny cykl wzrostu.

Podsumowując, jeżeli udamy się do wykwalifikowanej i odpowiedzialnej stylistki, która nie poskleja naszych rzęs, odpowiednio dobierze długość rzęs syntetycznych do długości naturalnych rzęs i pominie podczas zabiegu rzęsy w pierwszej fazie wzrostu, naszym rzęsom na pewno nic się nie stanie.